ОБЩЕСТВО

„Челси“ и „Манчестър Юнайтед“ направиха 1:1 с късна драма в края

кадър: Спортал

„Челси“ и „Манчестър Юнайтед“ направиха 1:1 в дербито от 13-ия кръг на Висшата лига на „Стамфорд Бридж“ след късна драма и голове в края на Жоржиньо и Каземиро.

„Червените дяволи“ имаха сериозно предимство до почивката и като цяло заслужаваха да вземат нещо от мача, но необмислени действия от Скот Мактомини едва не ги обрекоха на загуба.

„Сините“ играха консервативно с основна цел да не загубят, като Кепа отново направи серия добри спасявания. В крайна сметка стабилността на лондончани им донесе късно предимство чрез Жоржиньо от дузпа, но в 94-ата минута Каземиро спаси гостите.

Така „Челси“ не успя да настигне третия „Тотнъм“, като има 21 точки, докато „Юнайтед“ е с 20, предава gol.bg.

В състава на домакините промените бяха 4, като Чилуел, Силва, Стърлинг и Обамеянг се завърнаха вместо Кулибали, Галахър, Хаверц и Броя, от които последните трима бяха на пейката. За „Юнайтед“ Ериксен отново бе титуляр вместо Фред.