ОБЩЕСТВО

Лудогорец загря за Рома с 6:0

кадър: Диема Спорт

Лудогорец разгроми с 6:0 на Хебър в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Шампионите играха със самочувствие и настроение преди пъравата си среща от турнира Лига Европа. В четвъртък Лудогорец посреща Рома в Разград.

Мачът с Лудогорец започна с домакински натиск, който даде резултат още в 4-ата минута.

Тогава Спас Делев центрира от дясното крило, а Петър Дебърлиев боксира във вратарското си поле. Той обаче прати топката право към Иван Йорданов. 21-годишният футболист си овладя топката и с добре насочен удар от десетина метра прати топката в мрежата, предава БНР.

Натискът на Лудогорец продължи и Ерик Джонатан вкара втори гол в 27-ата минута, стреляйки зад гърба на Петър Дереблиев. Малко след изтичането на половин час играта бе спряна, тъй като Клаудио Бонани трябваше да получи лекарска помощ след тежко съприкосновение с Игор Тиаго. В 26-ата минута пък Текпетей проби през центъра, но Дебърлиев се намеси решително.

Минута по-късно обаче стражът на пазарджиклии нямаше какво да направи, след като Иван Йорданов изведе Текпетей на дясното крило и ганаецът с мощен шут по диагонала порази вратата на тима на Фулвио Пеа. Секунди преди почивката Спас Делев от пряк свободен удар направи 4:0. Три минути след почивката Спас Делев вкара втория си гол в мача и направи резултата 5:0. Атаките на Лудогорец продължиха със същото темпо и в 61-ата минута Кирил Десподов вкара нов гол за 6:0.