ОБЩЕСТВО

Милан се размина с победата в исторически мач

кадър: Макс Спорт

Отборите на Милан и Салернитана завършиха наравно 1:1 пред повече от 70 хиляди зрители на „Джузепе Меаца“ в последния двубой от 26-ия кръг на Серия „А“. Оливие Жиру (45 1′) даде аванс на домакините, но Булае Диа (61′) донесе равенството в срещата. Мачът беше исторически за „росонерите“, които за първи път нямаха нито един италианец сред титулярите си.

Стефано Пиоли предприе само две промени в стартовия си състав след нулевото реми с Тотнъм в Шампионската лига.

Сандро Тонали получи почивка, като неговото място беше заето от Исмаел Бенасер. Контузеният Жуниор Месиас пък беше заместен от Алексис Салемакерс, предава Спортал. На върха на атаката отново беше Жиру, подпомаган основно от Рафаел Леао и Браим Диас. Гостите също бяха подредени в 3-4-2-1 с Диа като централен нападател, който беше подкрепян най-вече от Антонио Кандрева и Григорис Кастанос.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия Итало Галбиати, който изкара период в клуба като асистент на легендарния наставник Фабио Капело.