Филми и Сериали

Изпитват клинично ваксина срещу меланома Онлайн информация и резюме

Тя е от типа иРНК ваксини, което означава, че се прави на същия принцип, както и тази срещу коронавируса. Учените, които я разработиха, получиха Нобелова награда. Екипите на Moderna и MSD обявиха за перспективите в приложението на иРНК ваксините за защита на пациенти с рак и началото на изпитванията им през лятото на 2022 г. в 165 клиники в 25 страни, с участието на 1089 доброволци.

Последната, трета фаза на клиничните изпитвания, вече е започнала. Кодовото име на кандидат-лекарството е mRNA-4157 (или V940). На предишния етап от изследването беше доказано, че използването на ваксината, в комбинация с имунотерапия, намалява риска от рецидив и смърт от меланом с 44%.

Изследването включва възрастни доброволци (над 18 години), които са били диагностицирани с меланом и туморът е напълно отстранен чрез операция. Тези пациенти са изложени на висок риск от рецидив. Условието за участие в клиничните изпитвания е да са изминали по-малко от 13 седмици от операцията и пациентът да не е провеждал системно лечение.

Доброволците ще бъдат разделени на случаен принцип в две групи. Първата група ще получи стандартното към момента лечение с имунотерапевтичния препарат пембролизумаб. Втората ще е на терапия с пембролизумаб, в комбинация с ваксината mRNA-4157, която ще бъде прилагана няколко пъти – на интервали от три седмици. Максималната продължителност на изследването ще е 56 седмици (освен ако през това време не настъпи рецидив или неприемлива токсичност при лечението).

Очакванията на учените са, че комбинираната терапия ще е по-ефективна от наличните днес лечения.

„Вероятно сме на една крачка от революция в борбата с рака –  заяви Димитрис Бафалукос, патолог-онколог и президент на Hellenic Melanoma Society. – Очакваме впечатляващи резултати от действието на новото лекарство в комбинация с имунотерапия, която вече се превърна във важна стъпка в лечението на рака.“

Ваксината от типа иРНК активира имунната система на организма да атакува раковите клетки, а също така намалява ефекта на увредените клетки, които избягват имунния отговор. Учените смятат, че с нейна помощ ще е възможно да се борим и с други видове рак: на белите дробове, простатата и панкреаса.

Меланомът е най-опасната форма на рака на кожата. През последните десетилетия броят на случаите непрекъснато нараства. През 2020 г. е имало приблизително 325 000 новодиагностицирани пациенти с меланом и 57 000 смъртни случая по света.

The post Изпитват клинично ваксина срещу меланома appeared first on 7DENA.COM Прочети.

Ако Изпитват клинично ваксина срещу меланома представлява интерес за вас, може да погледнете връзката
Гледай Изпитват клинично ваксина срещу меланома Онлайн , в която да получите повече информация за филма, възможности за гледане и разбира се превод на български език.

Не забравяй да споделиш публикацията с твоите приятели в социалните мрежи !

ИЗТОЧНИК:
Гледай Изпитват клинично ваксина срещу меланома Онлайн

ПРОЧЕТИ

Back to top button