ОБЩЕСТВО

Рома загря с победа преди мача с Лудогорец

Снимка: Pexels

Рома победи с 3:1 като гост Верона в среща от 12-ия кръг на Серия А.

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа стигна до два късни гола чрез Волпато и Ел Шарауи, които донесоха трите точки. Шампионът на България гостува в Рим за решителна среща за класиране в следващата фаза на турнира в четвъртък.

Рома се изкачи на 4-о място в класирането с 25 точки, но е на цели 7 от лидера Наполи, предава БНР.

Верона откри резултата в 27-ата минута, когато Мигел Велосо подаде към Фараони, а ударът му се отклони в крака на Павел Давидович и влезе в мрежата зад Руи Патрисио.

Именно голмайсторът Давидович получи директен червен картон в 30-ата минута, след като извърши доста грубо нарушение срещу Николо Дзаниоло.

Футболистите на Жозе Моуриньо изравниха в добавеното време, когато Тами Ейбрахам прати топката в гредата, а при добавката Дзаниоло бе точен.

Положителната развръзка за Рома дойде чак в 89-ата минута, когато 18-годишния Кристиан Волпато се разписа с удар извън наказателното поле. “В добавеното време резервата Стефан Ел Шаарауи оформи крайното 3:1.