ОБЩЕСТВО

Роналдо отбеляза четири гола за Ал-Насър

Кадър: Youtube, Sport Galaxy, архив

Кристиано Роналдо реализира четири гола при победата на Ал-Насър с 4:0 като гост срещу Ал Уехда в двубой от 17-ия кръг в първенството на Саудитска Арабия.

Португалският национал беше точен в 21-ата минута, когато откри резултата с шут по диагонала. Пет минути преди края на първото полувреме Роналдо покачи на 2:0, показвайки за пореден път голмайсторските си умения.

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус отбеляза още две попадения, в 53-ата от дузпа и в 61-ата минута на двубоя, като достигна до границата от 500 гола на клубно ниво.

До края на срещата Роналдо, който празнува рожден ден миналата неделя, пропусна да се разпише още един път във вратата на Ал Уехда, предава БТА.

Това е най-резултатният двубой за 38-годишния португалец след трансфера му в шампионата на Саудитска Арабия. А-Насъл е лидер в местния шампионат с 37 точки. Ал-Шабаб има същия актив, но е изиграл една среща повече.