ОБЩЕСТВО

Роналдо се завърна с гол и Манчестър Юнайтед записа категорична победа

Кадър: „Диема Спорт“

Кристиано Роналдо отбеляза завръщането си в титулярния състав на Манчестър Юнайтед със 701-то си попадение в клубния футбол, а „червените дяволи“ записаха комфортна победа с 3:0 срещу Шериф Тираспол и излязоха от група „Е“ на Лига Европа.

Юнайтед е втори с три точки пасив от Реал Сосиедад. Двата отбора ще си оспорват първото място в Испания следващата седмицак предава Спортал.

След като бе изваден от състава за мача с Челси през уикенда заради лоша дисциплина, Роналдо получи неочаквана възможност за реванш към мениджъра Ерик тен Хаг.

Португалецът се възползва и се разписа в 81-та минута след центриране на Бруно Фернандеш. Топката първоначално бе отбита от вратаря Максим Ковал, но португалецът вкара на добавка за крайното 3:0.

Останалите голове вкараха Диого Далот в 44-та минута и Маркъс Рашфорд в 65-ата.

Ференцварош пък е сигурен участник в елиминациите след равенство 1:1 с Монако. Унгарците водят с три точки на представителя на Франция и с четири на Цървена звезда и Трабзонспор, които се срещнаха в Сърбия и домакините спечелиха с 2:1.

Нант запази шансове да продължи напред, след като надви с 2:1 прекия си съперник Карабах. Игнатиус Ганаго вкара в петата минута на добавеното време за французите, които останаха на точка от тима от Азербайджан преди последния кръг.

Във втория мач от група „G“ сигурният първенец Фрайбург завърши 1:1 със сигурния последен Олимпиакос.

Щурм Грац пък намери сладко отмъщение за поражението с 0:6 от Фейенорд, побеждавайки нидерландците с 1:0 в ответния мач. Отар Китешвили вкара единствения гол в третата минута на добавеното време и така австрийците поведоха с три точки на Фейенорд на второто място в група „F“.

Лидер е Лацио с равенство в точките с Щурм, а Мидтиланд е последен с равенство с Фейенорд.