ОБЩЕСТВО

Варна-ДКС взе само гейм срещу Левски

Снимка: Петел

Волейболистките на Варна-ДКС не успяха да вземат поне точка от Левски София като домакини в мач от 11-ия кръг на женското първенство на България. Състезателките на Юли Василев отстъпиха с 1:3 (17:25, 23:25, 25:21, 16:25) в двубой в зала „Младост“ на Двореца на културата и спорта.

„Сините“ са четвърти с 20 точки (7 победи, 4 загуби), а варненки са шести с 6 точки (2 победи, 9 загуби). В първия полусезон Левски надигра противника с 3:0 гейма.

Момичетата на Петър Шопов владееха положението през целия първи гейм и закономерно поведоха. Във втората част играта започна равностойно, като се запази така до 8:8, след което двата отбора си разменяха лидерството. Варненки поеха инициативата, но не успяха да удържат темпото. След 18-а точка гостуващият тим отново бе доминиращ, съперникът обаче успя да реализира серия (от 18:22 до 21:22) и да изравнят. В крайна сметка столичанки измъкнаха гейма с минимална преднина. Домакините тръгнаха ударно (7:1), като доминираха в следващите минути. След 5:11 Левски набра инерция и направи равенство, като играта продължи точка за точка. В ключовите моменти (22:21) ДКС се мобилизира и надделя, намалявайки пасива си.  Решителната четвърта част волейболистките на Петър Шопов отново взеха нещата в свои ръце и записаха нови три точки в актива си.