ОБЩЕСТВО

Първа победа за България на европейското по баскетбол

Снимка: Булфото

Първа победа за България на европейското по баскетбол за мъже в Грузия. Националите ни надиграха именно домакините с 92:80 в „Тбилиси Спорт Палас“. С дабъл-дабъл се отличиха големите лидери на България – Александър Везенков и Дий Бост, който избухна с 9 тройки. Това е първата победа за баскетболния ни национален отбор на голям форум от 11 години, съобщава Dsport.

Първата част на двубоя започна равностойно като Грузия успя да спечели с 18:14, лошото за родните национали беше, че центърът Емил Стоилов направи 4 нарушения още през този период и на Росен Барчовски му се наложи да го изкара от игра, за да го съхрани. До полувремето България се върна на правилния път, така двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 39:38 в наша полза.

България влезе още по-здраво в третата част, а блестящ Дий Бост нижеше тройка след тройка. Родните национали спечелиха третия период с 27:19.

Последният период беше изключително равностоен, Александър Везенков и Бост бяха под пара и позволиха на България да задържи своя аванс, натрупан през третата четвърт. Родните национали спечелиха последния с 26:23.

Дий Бост се отчете с мощен дабъл-дабъл – 33 точки и 12 асистенции. Това му осигури КПД от 38. Голямата звезда на тима Александър Везенков също постигна дабъл-дабъл, след като вкара 28 точки и хвана 14 борби. Гардът Павлин Иванов добави 17 точки.