ОБЩЕСТВО

Барселона изигра поредния си неубедителен мач

кадър: Макс спорт

70Добави коментар

Барселона изигра поредния си неубедителен мач и имаше много проблеми срещу последния в класирането Алмерия на „Камп Ноу“. Все пак каталунците успяха да стигнат до успех с 3:2. В отсъствието на многобройните контузени играчи в герой за домакините се превърна капитанът Сержи Роберто, който отбеляза два гола.

Рафиня откри резултата в 33-ата минута, но малко преди почивката Лео Баптищао изравни.

Сержи Роберто се разписа след час игра, а грешка на вратаря Иняки Пеня позволи на Едгар Гонсалес да направи 2:2. Роберто вкара втория си гол в мача в 83-ата минута и с това донесе победата на Барса, предава Спортал.

Победата бе изключително важна за тима на Чави Ернандес след серия от три поредни мача без успех. Каталунците временно се изкачиха на трето място, като изостават на шест точки от лидера Жирона, който утре гостува на Бетис. За тях това беше последният официален мач за годината, но след два дни те ще играят контрола в САЩ. Алмерия пък си остава единственият отбор в Ла Лига без победа от началото на сезона и стабилно е окупирал последното място.