ОБЩЕСТВО

Везенков игра при загуба на Сакраменто

Кадър Ютуб

Спортист №1 на България Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс в двубоя с Филаделфия 76. Българинът, който пропусна последните два мача на своя тим, този път записа над 8 минути на терена, в които отбеляза 2 точки, като бе 1/5 при стрелбите от игра. Той се отчете и с 5 борби.

Сакраменто обаче изигра доста слаб мач и загуби с 93:112 (21:29,25:36, 27:22, 20:25).

И в този двубой ахилесовата пета на „кралете“ бе стрелбата за три точки, като те успяха да отбележат едва 8 от 39 опита или едва 20%. Ди’Арън Фокс бе най-резултатен за гостите с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции. Кайлър Мъри завърши с 15 точки, 8 борби и 3 асистенции, а Домантас Сабонис направи дабъл-дабъл от 14 точки, 12 борби и 5 асистенции.

Домакините пък отново бяха без голямата си звезда Джоел Ембийд, но това този път по нищо не си пролича. Диригенстката палка в този мач бе в ръцете на Тобиас Харис, който наниза рекордните за сезона 37 точки, а освен това направи 7 борби и 3 асистенции. Тайрийз Макси добави 21 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Никола Батум завърши с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции.

В началото и двата тима започнаха по-сковано с поредица от грешки и под двата коша. След първите 4 минути Сакраменто имаше крехка преднина от 7:6 точки. В един момент Сакраменто имаше 7 пропуска от 8 стрелби, което позволи на „сиксърс“ да дръпнат с 14:8, предава Спортал.