ОБЩЕСТВО

Синер с бърза победа над Григор Димитров за титлата в Маями

кадър: Макс спорт

Българската звезда в световния тенис Григор Димитров не успя да вдигне втори трофей от серията Мастърс 1000, след като загуби финала в Маями от италианеца Яник Синер с 0:2 сета (3:6, 1:6) след 1:13 минути игра, предава Гонг.

Григор, който досега бе достигал само два пъти до осминафиналите във Флорида, стигна до финала след победи последователно над Алехандро Табило, Яник Ханфман, Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев. След като бе на две точки от загубата още в първия си двубой срещу чилиеца Табило, Димитров набра скорост и даде само гейм на Ханфман в следващата фаза, преди да запише знаменити успехи над осмия, първия и четвъртия в схемата. Особено впечатляващо бе представянето на българина срещу световния номер 2 Алкарас, който бе надигран категорично в два сета, а срещу Хуркач и Зверев нашият тенисист прояви характер, за да постигне трисетови победи.