ОБЩЕСТВО

Атлетико Мадрид отстрани Интер след дузпи

кадър: Бтв екшън

Испанският Атлетико Мадрид и германският Борусия Дортмунд станаха последните два отбора, които се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига по футбол. Атлетико Мадрид отстрани миналогодишния финалист Интер след успех с 2:1 в редовното време и продълженията на реванша от осминафиналите и 3:2 при дузпите. Авансът от един гол за испанския тим в редовните 90 минути доведе до равенство 2:2 в общия резултат и последваха продължения и дузпи, предава БТА.

Федерико Димарко даде преднина на гостите, но Антоан Гризман и Мемфис Депай бяха точни за мадридчани.

Двата състава си отбелязаха по едно попадение в рамките на две минути между 33-ата и 35-ата през първото полувреме. Дензъл Дъмфрис на два пъти не успя да се разпише за гостите от Милано в 13-ата минута, а в 28-ата вратарят на Интер предотврати попадение след изстрел с глава на Алваро Мората.

Димарко обаче не сгреши в 33-ата минута след удобен пас от Николо Барела и изведе италианския тим напред за 1:0. Отговорът на Атлетико дойде бързо след като Гризман се разписа в 35-ата минута за 1:1. Пак Антоан Гризман имаше възможност да донесе преднина на мадридчани в 43-ата минута, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

В 52-ата минута Гризман отново бе спрян от демонстриралия страхотен рефлекс Ян Зомер. Алваро Мората в 60-ата и Родриго Рикелме в 75-ата минута застрашиха вратата на Интер, но без да се стигне до ново попадение. Лаутаро Мартинес намери Маркюс Тюрам минута по-късно при атака за Интер и той стреля, но встрани от вратата на домакините.

Атлетико Мадрид стигна до второто си попадение в 87-ата минута, когато влезлият като резерва нидерландски национал Мемфис Депай получи топката от Коке и реализира за 2:1. В третата минута на добавеното време на редовните 90 Антоан Гризман подаде към Рикелме, който пропиля отлична възможност за трети гол и след равенството 2:2 в общия резултат се стигна до продължения.

В тях и двата тима имаха шансове да отбележат, и то в рамките на две минути. Удар на Мемфис Депай бе отразен от Ян Зомер в 97-ата минута, а в 98-ата Лаутаро Мартинес от близко разстояние пропусна да се разпише при изстрела си с глава.

При дузпите Хакан Чалханоглу бе точен за Интер, а Мемфис Депай за Атлетико. Вратарят на домакините Ян Облак спаси дузпата, изпълнена от Алексис Санчес, а стражът на италианския тим Ян Зомер отрази изпълнението на Саул Нигес. Облак пак не допусна падение при удара на Дейви Клаасен за миланския гранд, а Родриго Рикелме изведе домакините напред за 2:1. Франческо Ачерби се разписа за Интер при четвъртата дузпа, а Анхел Кореа бе точен за Атлетико Мадрид. Лаутаро Мартинес прати топката над вратата на домакините при петата дузпа за Интер и футболистите на Атлетико ликуваха.