ОБЩЕСТВО

Байерн подчини Манчестър Юнайтед в голов трилър

Снимка: Pexels

Байерн (Мюнхен) победи с 4:3 Манчестър Юнайтед в най-чакания сблъсък от първия кръг в Шампионската лига. За баварците се разписаха и тримата титуляри в атаката – Льорой Сане, Серж Гнабри и Хари Кейн, който реализира дузпа. Друг нападател – появилият се от пейката Матис Тел, беше точен в заключителните минути, когато два гола за „червените дяволи“ вкара Каземиро. Те обаче не помогнаха на гостите да избегнат загубата.

Расмус Хойлунд отбеляза дебютното си попадение за Манчестър Юнайтед и намали на 1:2 малко след почивката, но Юнайтед през цялото време беше в ролята на догонващ и в крайна сметка си тръгна победен от „Алианц Арена“.

Два от грандовете в европейския футбол имат богата история от дуели помежду си, сред които изпъква знаменитият обрат на “червените дяволи” във финала на турнира през 1999 година. Носителите на общо 9 европейски клубни титли не се бяха срещали от четвъртфиналите преди 9 години, когато краен победител излезе Байерн, припомня Спортал.

Баварците стартираха кампанията си в Бундеслигата с три поредни победи, но перфектната им серия беше прекъсната от Байер (Лверкузен), който се добра до 2:2 на “Алианц Арена” с гол от дузпа в последните секунди. Сега отборът на Томас Тухел е амбициран да се реваншира пред феновете си с успех в Шампионската лига, където мюнхенци преодоляха груповата фаза във всеки от предишните 15 сезона.

Байерн трябваше да брани два рекорда. Германският колос вече е непобеден в 35 поредни мача в групите на турнира, като спечели най-скорошните си 14 домакинства. Освен това, баварците триумфираха във всяко от последните си 20 домакинства в ШЛ при голова разлика 50:3, а и никога не са губили на собствен терен от Манчестър Юнайтед.

Днес Тухел го нямаше край тъчлинията заради наказание и беше заместен от помощника си Золт Льов. Йошуа Кимих, който се контузи през уикенда, се възстанови и оформи двойка в средата на терена с Леон Горетцка, а Конрад Лаймер отново беше десен бек. Отляво на защитата започна Алфонсо Дейвис. На върха на атаката стартира Хари Кейн, който неведнъж се е разписал срещу Манчестър Юнайтед, а по крилата бяха Серж Гнабри и Льорой Сане. Джамал Мусиала беше титуляр за сметка на Томас Мюлер, който преследваше победа номер 100 в Шампионската лига.

От основните футболисти на домакините аут заради травми все още са Мануел Нойер и Рафаел Герейро. Матайс де Лихт пък отново остана резерва и не се появи в игра.