ОБЩЕСТВО

Барса си подсигури поредната победа в рамките на три минути

кадър: Макс спорт

Барселона записа седма поредна победа в Ла Лига, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу борещия се за оцеляване Кадис. Каталунците решиха мача в края на първото полувреме, когато в рамките на три минути вкараха два гола. Сержи Роберто откри резултата в 43-ата минута, а малко по-късно се разписа Роберт Левандовски.

С оглед предстоящия реванш в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед Чави направи доста промени в състава.

Сред титулярите бяха Ерик Гарсия, Феран Торес, Ансу Фати и Сержи Роберто, които по-рядко получават шанс за изява. Барса записа „суха мрежа“ в шести мач от последните седем в първенството. Днешният успех върна преднината на Барса от осем точки пред втория Реал Мадрид. Кадис, който миналия сезон записа победа на „Камп Ноу“, е на две точки над зоната на изпадащите.

Срещата започна спокойно и при сравнително бавно темпо. Каталунците владееха топката в голяма част от времето, но не успяваха да направят нещо съществено с нея. Кадис разчиташе на контраатаки. При първия опит на гостите Ерик Гарсия пресече подаване, като по този начин спря атаката. В 15-ата минута след центриране от фал топката стигна до Бонгонда, който бе на отлична позиция. Неговият удар бе блокиран от Кристенсен.