ОБЩЕСТВО

Барселона с важен успех като гост срещу Бетис

Снимка: Pexels

Барселона победи трудно с 4:2 като гост Бетис в среща от 21-ия кръг в шампионата на Испания.

Каталунците имаха два гола аванс в самото начало на втората част от мача, но домакините от Севиля изравниха и се наложи Барса с късни голове да си осигури успеха.

Феран Торес откри резултата с удар на празна врата след асистенция на Педри в 21-ата минута, а попадение на Роберт Левандовски беше отменено заради засада.

Три минути след почивката Торес отново реализира във вратата на Бетис, а „зелено-белите“ се върнаха в двубоя в 56-ата минута чрез попадение на Иско, предава БТА.

Пет минути след това отново Иско беше точен във вратата на каталунците след подаване на Луис Енрике.

В 90-ата минута Жоао Феликс върна аванса за гостите след подаване на Торес, който оформи хеттрика си в допълнителното време на двубоя.

Барселона се изкачи на трето място в класирането с 44 точки след третия си пореден успех.

Бетис допусна първото си поражение пред собствена публика през кампанията. Тимът от Андалусия е с 31 пункта на девета позиция.