ОБЩЕСТВО

Берое се разправи с Крумовград

кадър: Диема спорт

Берое се върна към победите в efbet Лига, след като надделя над Крумовград у дома с 2:0 в последен двубой от четвъртия кръг на първенството. Отново над всички за заралии бе Вини Трибуле, който откри резултата в 12-ата минута и имаше основен принос за втория гол, когато Александър Колев (45 2‘) прати топката в собствената си врата.

Отборът на Густаво Араголаса беше по-активният на терена и заслужено се поздрави с трите точки. В края на първото полувреме домакините пропуснаха и дузпа.

Това е трети успех за Берое от началото на сезона.

За Крумовград поражението е трето поредно в елита след силния старт и победата над Лудогорец с 3:1. Тимът на Неманя Миланович остава на 12-а позиция с актив от 3 точки.

Старозагорци пък се изкачиха до третото място със своите 9 пункта. В следващия кръг „зелените“ гостуват на Етър, а за крумовградчани предстои домакинство на ЦСКА 1948.