ОБЩЕСТВО

Фрозиноне сътвори първата голяма сензация в турнира за Купата на Италия

кадър: Макс спорт

„Канарчетата“ шокираха шампиона Наполи, побеждавайки го с 4:0 на неговия „Диего Армандо Марадона“ в срещата между двата тима от 1/8-финалите на надпреварата. Гостите стигнаха до успеха с два бързи гола през второто полувреме, дело на Енцо Баренечеа в 65-ата, Джузепе Казо в 70-ата, Уалид Чедира от дузпа в 90-ата и Абду Харуи в 95-ата минута и така за пръв път в историята си ще играят на 1/4-финал в турнира. Неаполитанците пък за поредна година се провалят и отпадат рано в тази надпревара.

Валтер Мадзари бе избрал да даде почивка на звездите си и това като че ли му изигра лоша шега.

Наполи все пак имаше инициативата през първото полувреме и само малшансът му попречи да води в резултата. В 22-рата минута изстрел на Джакомо Распадори се отби от гредата, а в 37-ата минута гол на Джовани Симеоне бе отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка на Йеспер Линдстрьом в хода на атаката. В края на полувремето и стражът на гостите Микеле Черофолини се прояви с прекрасно спасяване след страховит изстрел на Распадори от фаул.

В 53-тата минута на втората част съдбата отново не бе на страната на домакините, като този път удар на Марио Руи от фаул срещна гредата, предава Спортал.

Фрозиноне обаче търпеливо чакаше своите шансове и те дойдоха. В 65-ата минута при центриране от корнер Бареначеа с глава отклони топката и я оплете в мрежата за 0:1.

Само пет минути по-късно гостите добавиха и второ попадение. Те се възползваха от грешка на Ди Лоренцо, Казо изскочи очи в очи с вратаря и хладнокръвно реализира за 0:2.

Дори и влизането в игра на големите звезди на домакините Виктор Осимен и Хвича Кварацхелия не промени драстично хода на мача, като единствено грузинецът претендира за дузпа за нарушение срещу себе си, но не получи такава.

За сметка на това в последната минута Ди Лоренцо за втори път сгреши фатално, извършвайки нарушение за дузпа и Фрозиноне направи победата си класическа, след като Уалид Чедира отбеляза от бялата точка за 0:3.

В 5-ата минута на добавеното време „канарчетата“ вкараха и четвърто попадение. Те организираха бърза контраатака, завършена от Абду Харуи.

Така Фрозиноне отива на 1/4-финал в турнира, където го очаква победителят от сблъсъка между Ювентус и Салернитана. Наполи пък и тази година остава с празни ръце в тази надпревара.