ОБЩЕСТВО

Григор с победа в Париж

кадър: Tennis TV

Григор Димитров победи Ботик ван де Зандсхулп с 2:0 сета (7:6, 7:6) в първия си мач от Мастърс турнира в Париж след близо 2 часа игра.

Първата българска ракета спечели много трудния първи сет, който продължи почти един час (59 минути). Григор Димитров изоставаше с пробив при 3:5, но успя да го върне и да изравни за 5:5 в сета. След това мача вървеше гейм за гейм и стигна до тайбрек.

В него Ботик ван Зандсхулп направи две двойни грешки, а българинът показа страхотна игра и заслужено взе тайбрека с 7:5, а с това и първия сет в мача на централния корт в Париж, предава Нова тв.

Вторият сет също бе изключително равностоен. В сета отново Григор допусна ранен пробив и трябваше да го връща. Хасковлията успешно стори именно това и стигна до втория тайбрек в мача, който също беше много успорван. Българинът показа страхотна игра и стигна до победа 7:5 в тайбрека, след една от най-хубавите точки в целия мач.