ОБЩЕСТВО

Локомотив (Пловдив) с важна победа над Левски

кадър: Диема спорт

Локомотив (Пловдив) записа изключително ценен успех с 2:1 срещу Левски в среща от 4-ия кръг на efbet Лига. Джовани даде ранна преднина на домакините с гол в 8-ата минута, а Рикардиньо изравни за столичани в 33-ата минута. Георги Минчев отново изведе Локомотив напред в 42-рата минута, като голяма заслуга за гола имаше Джовани. Бразилецът изигра много силен мач, както и стражът на пловдивчани Динко Хоркаш, който спря нападателите на „сините“ на няколко пъти.

Левски може да съжалява, че не си тръгна минимум с точка от днешния мач, предава Спортал.

Със сериозни пропуски се отчетоха Марин Петков, Рикардиньо и Уелтон. С днешната победа Локомотив излезе на първо място в класирането с равен брой точки с Черно море.Александър Томаш направи само една промяна от голямата победа с 4:0 над Ботев (Враца). Кристиян Пешов смени Ангел Лясков. На вратата бе Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Матеус Силва бяха защитници. Пред тях бяха Христо Иванов, Евандро, Джовани, Бабакар Дион и Димитър Илиев, а Георги Минчев водеше атаката

Наставникът на гостите Николай Костов, който бе принуден да даде почивка на част от играчите си, тъй като преди три дни победиха трудно с 1:0 Шкупи, а след няколко дни имат тежко гостуване в Израел на Апоел Беер (Шева), направи три промени от мача в Лигата на конференциите. Той пусна от първата минута двете нови попълнения на столичани Дарлан Мендеш и Асими Фадига. За бразилеца това бяха първи минути със синята фланелка, докато французинът вече бе титуляр при разгрома с 6:0 над Локомотив (София). Освен това и голмайсторът срещу северномакедонците Марин Петков също бе титуляр. Тримата смениха Андриан Краев, Асен Митков и Роналдо.