ОБЩЕСТВО

Манчестър Сити с обрат за едно полувреме

Снимка: Pexels

Челси постигна трудна победа в 19-ия кръг на английската Висша лига, надделявайки на свой терен над Кристъл Палас с 2:1. „Сините“ от Лондон трябваше да минат през много трудности, за да стигнат до успеха от дузпа в самия край на срещата. Това е втори успех в първенството в последните 5 мача за тима и те събират 25 точки, за да се наредят на 10-о място.
    По същото време Уулвърхямптън буквално разнищи Брентфорд с 4:1 като гост.

Двата отбора също имат по 25 точки и се нареждат непосредствено зад Челси в класирането, предава БТА.

В късната среща от днешната програма Манчестър Сити показа, че няма проблеми с адаптацията след завръщането си от Саудитска Арабия и обърна с 3:1 Евертън като гост. Шампионите изиграха лежерна първа част, в която „карамелите“ откриха с гол на Джак Харисън в 29-ата минута. През второто полувреме обаче хората на мениджъра Пеп Гуардиола не оставиха съмнения кой кой е в английския футбол и с победата си излизат на 4-о място, на 2 от 3-ия Астън Вила. Най-напред Фил Фоудън с мощна тупалка с левия крак изравни, а в 64-ата минута Хулиан Алварес вкара от дузпа за 1:2. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Андре Онана, който спря изстрел на Нейтън Аке. Крайното 1:3 оформи Бернардо Силва, наказвайки грешка на Евертън при изнасяне на топката.
    На стадион „Стамфорд бридж“ в Лондон първото полувреме премина под контрола на домакините от Челси, които създадоха доста положения. И макар в първите 7-8 минути гостите от Кристъл Палас да изтърваха два шанса чрез Майкъл Олисе и Джоачим Андерсън, Челси излезе напред в 13-ата минута. Разписа се украинското крило Михайло Мудрик, който от границата на малкото наказателно поле засече в мрежата центриране от ляво на бързия френски защитник Мало Густо.
    В следващите минути Челси изпусна два пъти да увеличи преднината си, като в единия случай след пробив и слаб удар на Мудрик топката беше изчистена точно преди да влезе във вратата.
В добавеното време на първата част обаче гостите от Кристъл Палас изравниха чрез Майкъл Олисе, който получи топката от дясно в наказателното поле от Джордан Айю. Олисе стреля по диагонала и прониза вратаря Джордже Петрович.
    Челси продължи да натиска и през второто полувреме, като в 68-ата минута Николас Джаксън направи много сериозен пропуск. В 72-ата минута той вече вкара, останал на задна греда, но попадението беше отменено заради засада. Дойде ред и на Армандо Броя да пропусне, след като преди удара от малък ъгъл се освободи много майсторски от защитник на Палас.
    Челси все пак стигна до гол в 87-ата минута от дузпа, която беше дадена с помощта на системата ВАР две минути след ситуацията. Челси изпълни ъглов удар, Мадуеке получи топката малко след границата на наказателното поле и падна след съприкосновение с Еберечи Езе. Първоначално съдията Майкъл Сейлсбъри подмина ситуацията, а Палас дори направиха атака. При следващото спиране обаче колегите му от стаята за видеопреглед ги извикаха на монитора и той след като видя, отсъди дузпа. Потърпевшият Мадуеке не сбърка от бялата точка и направи 2:1.
    Уулвърхямптън започна много активно при гостуването си на стадион „Gtech Community“ с две възможности за Жоао Гомеш в началните минути. И логично в 13-ата минута взеха преднина след гол с глава на Марио Лемина, засякъл центриране от ъглов удар на Пабло Сарабия. Само минута по-късно бързият корейски нападател Хван Хи-чан излезе на чиста позиция в наказателното поле и прати топката за втори път във вратата.
    В следващата минута обаче домакините върнаха едно попадение, наказвайки грешка в защитата на вълците. Йоан Виса с десния крак от центъра на наказателното поле прати топката под гредата, получавайки пас от Нийл Мопи.
В 28-ата минута кореецът вкара своето второ попадение. Той получи пас с глава от Тоти Гомеш и от 10-ия метър прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Марк Флекен. През второто полувреме гостите вкараха още едно попадение, дело на Жан-Рикнер Белгар, който завърши атака на Матеус Куня.