ОБЩЕСТВО

„Реал“ загря за световното клубно с лесна победа

Снимка: Pexels

„Реал“ (М) показа, че се намира в чудесна форма преди участието си на световното клубно първенство.

Белият балет“ победи лесно 2:0 „Валенсия“ в отложен мач от 17-ия кръг на Примера. Това бе първи мач за „прилепите“, след като Дженаро Гатузо бе уволен от треньорския пост.

Така мадридчани намалиха изоставането си от лидера в испанското първенство „Барселона“ на 5 точки, предава 24 часа.

Марко Асенсио откри резултата в 52-ата мин. Три по-късно Винисиус удвои.

В края на първото полувреме гол на „белия балет“ бе отменен. Антонио Рюдиге прати топката в мрежата на Мамардашвили след корнер, но след преразглеждане с VAR съдията отмени попадението заради фаул на Карим Бензема в атака.

Френският национал бе заменен принудително, след като почувства някаква болка и Карло Анчелоти реши да му даде почивка.

Габриел Паулиста пък бе изгонен за изключително грубо нарушение срещу Винисиус-Жуниор. Бранителят на „Валенсия“ изрита брутално крилото на „Реал“ и реферът на секундата му показа директен червен картон.

След няколко дни „белият балет“ започва похода си към поредна световна титла. Мадридчани очакват на 1/2-финалите победителя от двойката „Сиатъл Саундърс“ – „Ал-Ахли“.