ОБЩЕСТВО

Пламен Константинов: България взе един от най-оспорваните мачове в Лигата на нациите

Снимка: Pexels

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол на България Пламен Константинов заяви след драматичния успех над Иран с 3:2 гейма във втория мач от третия турнир в Лигата на нациите в Анахайм (САЩ), че победата е била много важна с оглед на целта – оставане в световния елит за следващия сезон.

„Този мач беше един от най-оспорваните в Лигата на нациите тази година. Победата беше много важна за България, защото целта ни е да останем и да успеем да запазим мястото си в световната надпревара. Двубоят беше много важен за нас и по други причини, защото загубихме в много битки, които стигнаха до пети гейм.

Имахме нужда от тази победа“, отбеляза Константинов, предава 24 часа.

Двата отбора се бориха дорай и направиха много оспорвана среща. През първата част Иран ни натисна с много силни сервиси и добра блокада и това беше причината за превъзходството на съперника. Във втория гейм ние успяхме да се представим по-добре на сайдаут, сервис и защита, но целият мач между двата отбора беше такъв.

Така Иран взе отново предимство, а в следващия гейм се върнахме в мача. Накрая в петия гейм успяхме да спечелим, разчитайки на добрия си блок и най-вече на трите последователни отлични блокади в края, но всичко беше много равностойно“, коментира Константинов пред сайта на иранската волейболна федерация след мача.