ОБЩЕСТВО

Уест Хам разклати шампионските амбиции на Арсенал

Снимка: Pexels

Уест Хам успя да спечели с 2:0 гостуването си на Арсенал от 19-ия кръг на Премиър лийг. След като в предния кръг „чуковете“ удариха Манчестър Юнайтед, днес те взеха скалпа и на „артилеристите“ насред „Емиратс“ и така нанесоха голям удар по шампионските им амбиции. Томаш Соучек в 13-ата и Константинос Мавропанос в 55-ата минута бяха точни за успеха на гостите.

Важна роля за него обаче имаше и системата ВАР.

При първия гол останаха съмнения, че топката напусна терена. Видеоасистентите обаче не успяха да намерят кадър, с който категорично да покажат дали това е така, и попадението бе зачетено. В 82-рата минута домакините не получиха и дузпа за нарушение срещу Букайо Сака, макар отново да имаше намеса на ВАР. В добавеното време пък Уест Хам получи дузпа, пропусната от Саид Бенрама. След тази загуба обаче „топчиите“ пропуснаха шанса да си върнат лидерската позиция в класирането и да посрещнат новата 2024 година на върха

Микел Артета заложи в този мач на триото Габриел Мартинели, Букайо Сака и Габриел Жезус в атака. В средата на терена пък си партнираха Деклан Райс, Мартин Йодегор и Леандро Тросар, предава Спортал.

Дейвид Мойс пък бе избрал да стартира с Джаръд Боуен на върха на нападението и Мохамед Кудус, Лукас Пакета и Джеймс Уорд-Праус зад гърба му. Едсон Алварес и Томаш Соучек пък бяха двойката опорни халфове.