ЛЮБОПИТНО

Заплашителна бележка за “грешно“ паркиране в Пловдив взриви мрежата

Паркирането по свободните места в градовете често създава напрежение между водачите. Особено когато се появят граждани, считащи, че имат определени права върху дадени места, пише Глас нюз бг.

Подобни ситуации не са прецедент за най-големия пловдивски квартал – „Кючук Париж“, където нерядко се поставят бележки, пукат се гуми или се пазят места с туби и др.

В поредния случай дори може да кажем, че има еволюция в използвания метод.

Посланието с призив за паркиране към останалите водачи вече е набързо надраскано с химикал на хартията. Напротив! То е прилежно набрано на компютър, а после и разпечатано.

За това свидетелства разказа на пловдивчанка, открила листче на предното стъкло на автомобила си.

„Паркирай пред своя вход!“, четем на бележката. Главните букви недвусмислено показват и раздразнението на неизвестния „контрольор“ по паркирането в квартала. Оказва се, че бележката далеч не стряска пловдивчанката, която се оказала нейн получател.

Тя отбелязва, че ще паркира пред жилището си, но ако няма места – тогава ще паркира там, където има свободни.

„Малко със закъснение от онзи ден в дъжда, но така и не се научих, къде да паркирам в този Кичук. Поне тази бележка е малко по-любезна. Аз ще си паркирам пред входа. Ама като няма място, ще си паркирам където има“, пише Стефани С.

Поредният опит за „раздаване на ред“ в паркерането в града е посрещнат с доза смях от пловдивчани. Те обаче отбелязват усилията, положени за създаването на бележката. Вижте някои от коментарите им:

„Паркирай си там, където искаш, има ли свободно място и ако е разрешено. На такива бележки не обръщай внимание“, съветва Георги З.

„Но пък човекът се е постарал да си принтира бележки“, отбелязва Стефани М.

„Вероятно е бил лист А4 с десетина подобни реда и е ходил да ги слага по колите“, допълва Иво Ц.

Бележки с вежливи и нетолкова възпитани послания не са рядкост по улиците на страната. Често те съдържат заплахи, призиви или обяснения и ядосват и водачите, които ги получават, а и цялото общество.

Не липсват и примери с положителни текстове – уреждащи случаи на инциденти и тн., но те сякаш са по-скоро прецедент.

ПРОЧЕТИ

Back to top button