ОБЩЕСТВО

Браун отново забрави за Везенков при успех на Сакраменто

Кадър You tube

Везенков игра малко при успех на неговия тим в Лигата на извънземните.

Отборът на Сакраменто Кингс постигна неочаквана за мнозина лесна победа при гостуването си на Мемфис Гризлис. Тимът на Майк Браун надигра категорично „гризлитата“ със 123:92 (34:29, 36:29, 31:21, 22:13) в среща от редовния сезон на НБА, която бе последна за календарната 2023-а за двата тима.

Александър Везенков получи само три минути игрово време в края на последната четвърт, като записа 2 точки и 1 борба на сметката си.

Включването на най-полезния играч в Евролигата дойде при внушителна преднина в полза на неговия тим, като той игра в т. нар „garbage“ минути в двубоя, пише Sportal.bg.

Това е втората поредна победа в актива на Кингс, които се намират на петото място в класирането на Западната конференция с баланс от 19-12. Мемфис пък изигра ужасен мач в нападение и инкасира третото си последователно поражение, като отборът на Тейлър Дженкинс остава далеч от зоната на плейофите – 13-а позиция с актив от 10-22.

Щабът на Сакраменто направи една промяна в титулярната петица на тима – Крис Дуарте влезе на мястото на Кевин Хъртър. Заедно с Дуарте Дейвиън Мичъл и Алекс Лен затвърдиха местата си в основната ротация, от която напоследък изпаднаха както Везенков, така и Кион Елис и ДжаВейл МакГий.

Сакраменто първи опита да си осигури по-сериозен аванс в мача, след като поведе при 3:7. Ди’Аарън Фокс беше моторът на „кралете“ в началото, отбелязвайки 8 от първите 12 точки на своя тим, но Мемфис отвърна на удара и обърна резултата при 14:12 чрез тройка на Дезмънд Бейн. „Гризлитата“ продължаваха да разчитат на висок процент от тройката в началото – 5/7 за старт на мача, като така те се озоваха напред при 19:14. Домантас Сабонис и Харисън Барнс помогнаха на гостите да се доближат на само точка разлика при 22:21 при оставащи около три минути до края на първата четвърт. Трей Лайлс отново се включи много силно от пейката на Кингс и реализира две тройки, за да поведе отбора си към преднина от пет точки при 29:34 след края на първата четвърт.

Майк Браун отново не залагаше на Александър Везенков, като ротацията на калифорнийци в днешния мач вече достигна 10 състезатели за старта на втората част. Междувременно Сакраменто нанесе най-силната си серия в мача, след като поведе с двуцифрен аванс за първи път при 29:41, благодарение на 13-ата точка на Фокс. Алекс Лен извърши три бързи лични нарушения, което принуди Сабонис да се върне бързо на терена в началото на втория период. Морант и компания скъсиха изоставането си до шест точки при 37:43, но след това „кралете“ отвърнаха с кошове на Кийгън Мъри и Трей Лайлс за 37:49. Момчетата на Майк Браун поддържаха идентична дистанция с течението на частта, като при оставащи около две минути тимът водеше с 46:58. Играта на Малик Монк бе неразгадаема за защитата на „гризлитата“ и гардът вече имаше 17 точки на почивката при резултат 58:70 в полза на Сакраменто след края на първото полувреме.

Нещата започнаха да се насочват стремглаво към победа за Сакраменто, тъй като отборът на „кралете“ направи още една серия – този път от 1:8 от началото на третата четвърт, за да си осигури 19-точкова преднина при 59:78. Баскетболистите на Мемфис почти нямаха вярно отиграване в нападение и дистанцията скочи над 20-те точки при 61:85 в полза на Кингс в средата на третата част. Единственият проблем на „кралете“ в този момент бе, че Домантас Сабонис направи четвъртия си фал, като по тази причина той седна на пейката и бе заменен от Алекс Лен. Докато литовецът бе на скамейката Мемфис скъси разликата до 15 точки при 75:90. Лайлс и Монк обаче се погрижиха и за този временен щурм на Мемфис – седем поредни точки за Кингс и 75:97 в тяхна полза. Калифорнийският тим водеше със 79:101 преди началото на финалния период.

„Гризлитата“ очевидно нямаха никакви сили да отговорят на огневата мощ на Сакраменто, но така или иначе Браун държеше основните си играчи при близо 30-точкова разлика в хода на последната четвърт. „Кралете“ бяха напред при 85:112, като петима играчи все още не бяха получили нито минута в мача – Везенков, Кеслър Едуардс, Кион Елис, Хуан Тоскано-Андерсън и ДжаВейл МакГий. При оставащи 3:25 до края на редовното време и петимата влязоха в игра при резултат 92:121 в полза на Сакраменто. На Везенков не му отне много време, за да отбележи първите си точки в мача, след като се възползва от свободно пространство пред себе си и проби за 92:123. Българинът грабна и борба, но пропусна при втория си пробив към коша. Така всичко в мача приключи при резултат 92:123 в полза на Кингс.

Малик Монк избухна с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции за само 21 минути от пейката на Сакраменто. Ди’Аарън Фокс наниза 24 точки, Домантас Сабонис се отличи с шестия си трипъл-дабъл за сезона с 13 точки, 21 борби и 12 асистенции, Трей Лайлс вкара 12 точки, а Харисън Барнс и Кийгън Мъри допринесоха съответно с по 11 и 10 точки.

Джарън Джаксън-младши приключи с 18 точки за отбора на Мемфис. Дезмънд Бейн и Люк Кенард отбелязаха по 17, колкото има и суперзвездата на тима Джа Морант. Маркъс Смарт прибави още 12 точки.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

МЕМФИС: Джа Морант, Маркъс Смарт, Дезмънд Бейн, Джарън Джаксън-младши, Бисмак Бийомбо

САКРАМЕНТО: Ди’Аарън Фокс, Крис Дуарте, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис