ОБЩЕСТВО

Два медала за България от Балканиадата по спортна гимнастика за юноши и девойки в Истанбул

Наско Миков, снимка: БФ Гимнастика

Два медала спечелиха българските състезатели на финалите на отделните уредите на Балканското първенство по спортна гимнастика за юноши и девойки, което се проведе в Истанбул (Турция).

При младежите Наско Миков стана шампион на земя. Състезателят на благоевградския Пирин заслужи първото място с 13.167 точки.

Той се размина за малко от почетната стълбичка на финала на успоредка. Оценката от 12.300 точки му отреди четвъртата позиция. На финалите на прескок и на висилка Миков завърши шести съответно с 12.216 и 10.733 точки.

Медал при девойките завоюва Никол Соколова. Възпитаничката на СКГСФ Стрийт Уоркаут България грабна бронза на финала на земя с 11.900 точки. Националката участва и на финала на греда, но с 9.500 точки завърши седма, предава БТА.

При юношите и младежите българите записаха още едно шесто, две седми и едно осмо място. Радослав Йотов от пловдивския Спартак влезе в топ 6 в изпълненията на халки с 11.133 точки и е седми в тези на успоредка с 11.800 точки.
Красимир Петков от Гераниум завърши на седма позиция на прескок с 11.967 точки, а осми на халки е Любомир Станоев от ГСКСП Любчо Солачки с 10.133 точки.