ОБЩЕСТВО

„Реал“ се върна на върха в Испания

кадър: Макс спорт

Реал Мадрид победи с 2:0 като гост Хетафе и оглави класирането в Ла Лига. Централният нападател Хоселу отбеляза и двете попадения за кралския клуб. Той откри резултата в 14-ата минута, а в 56-ата беше точен отново и осигури успеха на „лос бланкос“ на „Колисеум Алфонсо Перес“. По този начин Реал изпревари с две точки Жирона и се настани на лидерската позиция преди голямото дерби с Атлетико Мадрид в неделя.

Преди днешния двубой Хетафе загуби на собствен терен само от Райо Валекано. Момчетата на Пепе Бордалас се опитаха да затруднят по-класния си съперник, но рано се озоваха в ролята на догонващи, а в края на полувремето гредата лиши Борха Майорал от изравнително попадение. Въпреки поражението, Хетафе е в средата на подреждането, предава Спортал.

Реал Мадрид вече е в серия от 5 поредни победи срещу Хетафе. В началото на септември „белите“ се наложиха трудно на „Сантиаго Бернабеу“ с 2:1. Тогава отборът на Карло Анчелоти трябваше да прави обрат, след като получи гол от бившия си футболист Борха Майорал. Победата донесе Джуд Белингам в добавеното време.